неділю, 27 вересня 2015 р.

ХОУП, 2013

Про тварин і про все на світі

Про тварин... завантажити

Казки про здоров'я




Презентація учнівська

Презентація, учительська


День миру





пʼятницю, 25 вересня 2015 р.

ХОУП, 2011

Урок-тренінг

Червоновершська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Відкритий виховний захід у 3 класі
Превентивний проект «Шкільна програма з профілактики вживання тютюну, алкоголю і наркотиків (ХОУП)»
Урок-тренінг
Тема.  Ми – діти планети Здоровя
Мета: розширити знання про те, що здоровя -   найбільший скарб людини;
розвивати уявлення про здоровий спосіб життя, його складові; формувати  прагнення берегти  своє здоровя , зважаючи на його цінність і значимість для людей.
Обладнання:  налипки для творчості: зірочки, хмарки, квітки; блискучі бубончики,  стікери-листочки, визначення здоров’я (ВООЗ), картки «Здоров’я», «Багатство», «Слава», «Робота», «Родина», іграшки «Пухнастик», «Мікробчик», гумовий м’яч синього кольору («Планета здоров’я»), «Дерево очікувань», сувеніри на дисках «Планета здоров’я», папірці для нотаток, «Чарівний мішечок», буклет «Прислів’я, приказки, традиційні примовки», книжечка «Казки про здоров’я», роздруковані презентації груп, виставка малюнків «Здоров’я, любі діти, - в світі головне, а здоровий і веселий щастя не мине!», фотовиставка «Здорова дитина – щаслива родина», книжка-розгортка «Видатні спортсмени».

                                                           Хід заходу

І. Емоційне налаштування класу
Здрастуй, небо блакитне!
Здрастуй, сонечко світле!
Здрастуйте, квітки розквітлі!
Здрастуйте, діти привітні.

 ІІ. Вітання
1) Гра «Комплімент»
Діти сидять у колі на «березових» колодах, по черзі беруть  товариша за руки і, дивлячись  йому у вічі, говорять комплімент.
2) Поміняйтеся місцями з тими, хто:
ü    сьогодні поснідав;
ü    займається у спортивних секціях;
ü    зараз почуває себе здоровим на 100%;
ü    надів бантики;
ü    вважає, що він щасливий.
- Який у вас настрій? Якщо у вас настрій хороший, то візьміть собі зірочку, що сміється, а якщо поганий – то хмаринку.
ІІІ. Повідомлення теми
 - Тема нашого уроку «Ми – діти планети Здоровя»
ІV. Очікування
 - Ви йшли на сьогоднішнє заняття і не знали , що буде відбуватися. Але, звісно, розмірковували про це, чогось очікували. Перед вами на партах лежать стікери-листочки. Напишіть на них, що ви очікуєте від заняття. Прикріпіть листочки на дерево очікувань.
- Сьогодні ми завершуємо роботу над  проектом «Без здоровя щастя не буває». На уроці ми зясуємо: що таке здоровя, які його ознаки, поговоримо про здоровий спосіб життя. В проекті брали участь п’ять груп. «Журналісти» зробили діаграму на основі анкетування батьків та фотовиставку, «Лікарі» приготували презентацію, «Любителі спорту» -  книжку-розкладку, «Народознавці» – буклет та збірку казок, «Вітамінки»  - презентацію та виставку малюнків.


V. Повторення правил роботи на уроці
1. Повага один до одного
2. Правило піднятої руки
3. Сидіти тихо
4. Старанність
5. Уміння слухати
6. Говорити по черзі
7. Регламент
8. Таємниця
( Діти по черзі читають правила).
 - Які слова незрозумілі?

VІ. «Мозковий штурм»
 -- Що таке здоров’я?
Учитель записує варіанти відповідей на дошці, вивішує плакат з визначенням «здоров’я» Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ).
Здоровя – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад.

VІІ. Робота в парах
Гра «Місце, де я почуваюся щасливим»
1) Намалюйте схематично місце, де подобається вам бувати;
2) розкажіть про нього товаришу,
3) порвіть папірець,
4) відновіть те, що порвали.
 - Кому вдалося це зробити. Чи це можливо? Вам жаль було рвати папірець? А уявіть собі, що папір – це ваше здоровя. Чи вдасться вам його відновити, коли ви його втратите?
Висновок. Здоровя  - безцінний дар, який легко втратити та, найчастіше, неможливо повернути.

VІІ. Перегляд презентації, що підготувала група «Лікарі»:  «Як зберігати і зміцнювати здоров’я»

VІІІ. Гра «Острів мрій»
 -- Діти, в цій грі всі мрії стають реальністю. Проте кожен учень  повинен обрати тільки одну мрію з усіх: «Здоровя», «Багатство», «Слава», «Робота», «Родина». Усі вони записані на картках і прикріплені на дошці. (Це вікторина на зразок «запитання – відповідь». На запитання «Про що ти мрієш?» відповідають по черзі всі, до кого звертається вчитель, на відповідь дається кілька секунд. Усі відповіді записуються на дошці у відповідних категоріях ( клеємо стікери). Декого можна попросити пояснити свій вибір).

ІХ. Гра «Шкідливі і корисні звички»
Учні сидять у колі. Учитель тримає в руках Пухнастика , що посміхається, і починає гру:
 - Корисна звичка їсти миті овочі.
Передає Пухнастика  наступному учневі.
Коли всі учні назвали корисні звички, вчитель бере до рук «Мікробчика».
 - Шкідлива звичка палити і т.д.

Х. Вправа «Планета Здоровя»
Учні обєднуються в групи. На квіточках надруковані ознаки здоровя , фактори, що зміцнюють і руйнують здоровя.
Вибрати:
ознаки здоровя (І група),
фактори, що зміцнюють здоровя (ІІ група),
правильне харчування (ІІІ група).
Якщо група виконала завдання, то обрані квіточки прикріплюють на «Планету Здоровя» (гумовий мяч синього кольору).
Ознаки здоров’я: рухова активність, творчий зліт, добре самопочуття, повноцінне життя, міцний сон, байдужий погляд, безсоння, злість, правильна постава, зайва вага, віра в свої сили, гарний апетит, гарний настрій, успішність.
Фактори, що зміцнюють здоров’я: спорт, загартування, тютюнопаління, фастфуди, немиті овочі, поганий настрій, наркотики, алкоголь, режим відпочинку, здорове харчування, переохолодження, фізкультура, переїдання, особиста гігієна, режим навчання.
Правильне харчування: овочі і фрукти, цукор, натуральні соки, добре пережовування їжі, багато солодощів, різноманітність їжі, жири, молочні продукти, сіль, гарячі страви, риба, повноцінне харчування.

ХІ. Вправа «Найголовніша людина на Землі»
 - А зараз я перевірю, чи вмієте ви берегти таємниці. У мене є чарівна скринька, заглянувши до неї, ви зможете побачити найголовнішу людину на Землі. Тільки треба поки про це нікому не говорити. Домовились? (Діти по черзі заглядають у чарівну скриньку, де лежить звичайне дзеркало.)
Тепер, коли ви всі заглянули до чарівної скриньки, я дозволю вам відкрити секрет. Кого ви там бачили? То хто ж найголовніша людина на Землі?
Так, кожен з вас – головний і неповторний. Кожну людину треба любити, цінувати і оберігати. А що для людини найцінніше? (Здоровя)
Надамо слово групі «Нарадознавців», які збирали прислівя, приказки про здоров’я.
Пригадайте казку Олі Пінчук «Без здоров’я щастя не буває», що сталося із жителями країни Здоровії,  коли до них завітала бабуся Хвороба зі своїми слугами? (Відповіді учнів)
Отже, намагайтеся не допускати, щоб країною керувала бабуся Хвороба, а залишайтеся самі найголовнішими людьми на Землі.

ХІІ. Виконання танцю з латиноамериканської програми «Ча-ча-ча»
 - Сьогодні до нас на урок запрошені учні нашої школи, які займаються спортивними танцями. Танці – це один із факторів, що сприяє зміцненню здоров’я. А наполегливість дає свої результати. Тему «Мої досягнення» ми вже обговорювали на минулих уроках. Про досягнення цих учнів свідчать їхні медалі та дипломи. А зараз подивіться, будь ласка, танець з латиноамериканської програми «Ча-ча-ча».
Майстер-клас від Дмитра та Анастасії.

ХІІІ. Перевірка очікувань
 - Чи справдилися ваші очікування?

ХІV. Оцінка уроку
1. Гра «Мій настрій»
 - Якщо у вас залишився гарний настрій, і ви і надалі будете вести здоровий спосіб життя,   візьміть свої зірочки і прикріпіть їх до усміхненого місяця.
Якщо у вас настрій зіпсувався, і на уроці вам було не цікаво, то візьміть хмаринку і прикріпіть її до великої хмари.
2. Гра « Продовж речення»
У кошику лежать маленькі блискучі бубончики.
 - Виберіть бубончика улюбленого кольору, подаруйте його товаришеві і скажіть , за що ви йому сьогодні вдячні.  Я починаю: «Олечко, я тобі вдячна за те, що ти була толерантною».
3.  Гра «Чарівний мішечок»
Діти дістають із чарівного мішечка предмети, що сприяють зміцненню здоров’я.
4.  Вручення гостям саморобок «Планета здоров’я», буклетів
5. Відеоролик «А я бажаю вам добра»
На цьому наш урок-тренінг закінчено. Дякую всім дітям за роботу, а гостям за увагу/ Мені було дуже приємно з вами працювати. Памятайте, що ви – діти планети здоровя, здобувайте нові знання, робіть правильний вибір. Ходіть здорові!

Література
1. Інструктивно методичні матеріали щодо впровадження превентивного проекту «Шкільна програма з профілактики вживання тютюну, алкоголю і наркотиків (ХОУП)»( для методистів відділів освіти, адміністрації загальноосвітніх закладів та вчителів-тренерів, що впроваджуують проект). Частина 2/Т.П.Желєзнова, Т.В.Ціперко, – Кіровоград: Видавництво КОІППО імені Василя Сухомлинського, 2011. – 52с.
2. Система виховання у початковій школі (за Національною програмою виховання МОН України), /упоряд. А.В.Лихва. – 2-ге вид. – Х. : Вид. група «Основа», 2011. – 373, [3] с. –(Серія «Початкова школа. Класний керівник»).